Naša šola je vključena v projekt kulturne dediščine. V ta namen nam šolsko steno v jedilnici krasi 150-let stara ura. Obešena je bila v enem od samostanov v Milanu in velja za repliko prve ure na zaskočni mehanizem. Narejena je iz hruškovega lesa, na en kazalec in dve uteži.

Ker smo vključeni tudi v projekt Micro:bit na šoli, smo se  medprojektno povezali. Želimo pokazati, kako napredujemo z uporabo digitalne tehnologije.

S šestošolci  smo sestavili program, ki šteje vsak premik roke z Micro:bitom, ko se sprehajamo po šoli.

Program smo  nadgradili tako, da smo sestavili digitalno uro na Micro:bitu.

Na Micro:bitu je potrebno najprej nastaviti trenuten čas. To nastavimo tako, da pritiskamo na gumba A in B.

Nato pa Micro:bit šteje ure in minute in ob vsakem tresljaju se nam prikaže trenuten čas.